kavala2011

Πανθρακικός – Καβάλα 0-0

21 Αυγούστου 201113:50

kavala2011Ακόμη ένα φιλικό έδωσε το βράδυ του Σαββάτου αντιμετωπίζοντας στην έδρα του την Καβάλα. Καμιά ομάδα δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο τέρμα με φυσικό επακόλουθο ο αγώνας να λήξει 0-0.

Ο Πανθρακικός αγωνιζόμενος για πρώτη φορά μπροστά στο κοινό του απέσπασε το δικαιολογημένο χειροκρότημα των φιλάθλων του που ενθουσιάστηκαν από την ανάπτυξη και την μαχητικότητα που έδειξαν οι ποδοσφαιριστές του Σάββα Παντελίδη.

Στο πρώτο μέρος οι ευκαιρίες που δημιούργησαν οι ομάδες δεν ήταν παρά πολλές παρά τον καλό ρυθμό και την καλή κυκλοφορία που είχαν οι ομάδες. Η πρώτη καλή στιγμή άνηκε στους φιλοξενούμενους, όταν στο 17΄ ο Μπουλέιτσα βρέθηκε στη μεγάλη περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε δεν είχε ευτυχή κατάληξη. Η απάντηση ήρθε με τον Στάθη δέκα λεπτά αργότερα το σουτ του οποίου απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Καβάλας.

Στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου ο Ναζλίδης αν και βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση λειτούργησε επιπόλαια χάνοντας έτσι μια καλή ευκαιρία να πετύχει τέρμα για την ομάδα του.

Στην επανάληψη ο Πανθρακικός παρουσιάστηκε πιο απειλητικός και έχασε την ευκαιρία του με τον Βαγγελόπουλο που από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα άουτ.Επόμενο φιλικό παιχνίδι για τον Πανθρακικό είναι την Δευτέρα 22 Αυγούστου στις 18:00 με τον Εθνικό Γαζώρου. Η αναμέτρηση θα λάβει χώρα στο Δημοτικό Στάδιο Κομοτηνής.

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Βαγγελόπουλος, Ουέλιγκτον, Λιαπάκης, Μίνγκας, Γωνιάδης, Κοντογουλίδης, Μπαλού, Σταθής.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι : Ταίρης, Στάθης (66΄ Σκλιοπίδης), Σαρακατσάνος (66΄ Βοσνακίδης), Βαγγελόπουλος (66΄ Μακρυδημήτρης), Μπουτζίκος, Μουνάφο, Μίνγκας (56΄ Σίμωσης), Μοσχάκης, Λιαπάκης (56΄ Ρεκλείτης), Σουλτανίδης, Βλάχος

Καβάλα: Μπορνέσκου, Μιερτζεζέφσκι, Δεληζήσης, Αυλωνίτης, Χργκόβιτς, Μαραγκός, Καρντόζο, Ναζλίδης, Μπουλέιτσα, Οικονόμου, Γιάννου.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Βαγιέχο, Καπνόπουλος, Βασόσκι, Καραλής, Μοράλες , Ντιακό, Γκόβας, Ελευθεριάδης