veria_panthrakikos11

Βέροια – Πανθρακικός 2-0

25 Σεπτεμβρίου 201121:45

veria_panthrakikos11Την ήττα από την Βέροια γνώρισε το Σάββατο το απόγευμα ο Πανθρακικός με σκορ 2-0.

Ένα παιχνίδι αρκετά χρήσιμο για τον Σάββα Παντελίδη και τους συνεργάτες καθώς πρόκειται για έναν αντίπαλο αξιόμαχο με παίχτες που έχουν μεγάλη εμπειρία.

Η πρώτη καλή φάση δημιουργήθηκε στο 19ο λεπτό όταν ο Γεωργιάδης βρέθηκε έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά του σουτ που επιχείρησε δεν ανησύχησε τον Κουτσόπουλο που είδε την μπάλα να περνάει 2 μέτρα από το αριστερό του δοκάρι.

Νέα καλή προσπάθεια από τους γηπεδούχους στο 27ο λεπτό αλλά το σουτ του Ολαιτάν πέρασε άουτ.

Στο ημίωρο του αγώνα ο Χρήστος Μίνγκας εκτέλεσε φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή αναγκάζοντας τον Κοτταρίδη να πραγματοποιήσει δύσκολη απόκρουση και να στείλει την μπάλα κόρνερ.

Δυο λεπτά αργότερα οι παίχτες του Πανθρακικού (Ουέλιγκτον, Σουλτανίδης, Μίνγκας) συνδυάστηκαν όμορφα αλλά το σουτ του τελευταίου απέκρουσε ο Κοτταρίδης.

Στο 33ο λεπτό ήρθε το 1-0 για τους γηπεδούχους όταν ο Καλτσάς με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Κουτσόπουλο μετά από όμορφο συνδυασμό με τον Γεωργιάδη.

Στο 59ο λεπτό και μετά από λάθος της άμυνας, ο Ολαιτάν βρέθηκε απέναντι στον Σικαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πανθρακικού γράφοντας το 2-0.

Μετά το 2-0 οι προπονητές των ομάδων πραγματοποίησαν αρκετές αλλαγές με φυσικό επακόλουθο ο ρυθμός της αναμέτρησης να μην είναι σε υψηλά επίπεδα.

Βέροια: Κοτταρίδης (87’ Στεφάνου), Τζημογιάννης, Μπάρμπας, Καλτσάς (75’ Οικονόμου), Τάντιτς (46’ Λάνγκλει 88’ Καλαιτζίδης), Ολαιτάν (70’ Παυλίδης), Κάντι (80’ Διαμαντόπουλος), Καλογερής (70’ Λάναρης), Σιλιγκαρδάκης (60’ Βεργώνης), Αμαραντίδης (75’ Γελαδάρης), Γεωργιάδης (84’ Σιμηχανίδης).

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος (46’ Σικαλιάς), Στάθης (86’ Σκλιοπίδης), Χρήστου (86’ Μπουτζίκος), Βαγγελόπουλος (60’ Μακρυδημήτρης), Σαρακατσάνος (64’ Μοσχάκης), Λιαπάκης (87’ Ρεκλείτης), Μπαλού (38’ Μουνάφο), Ουέλιγκτον (46’ Πόνσε), Σίμωσης (46’ Μπαικαρά), Μίνγκας (80’ Γωνιάδης), Σουλτανίδης (46’ Κοντογουλίδης).