paok kosmiou

Καλή εμφάνιση παρά την «ήττα»…!

7 Ιουνίου 201214:44

paok kosmiouΟ «ρυθμιστής» της δεύτερης θέσης για την άνοδο ΠΑΟΚ Κοσμίου, έχασε από τον Αστέρα Μαγικού Ξάνθης στο Κόσμιο με σκορ 3-4… με «έξωθεν» βοήθεια…!

Έτσι το εισιτήριο της ανόδου πήρε το Μαγικό, -η Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου κέρδισε μέσα στην Καβάλα το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος- και μαζί με τον ΠΑΟΚ Κοσμίου θα αγωνίζονται την νέα αγωνιστική περίοδο στην Δ’ Εθνική.

Πολλά τα παράπονα για τη διαιτησία από την πλευρά του Κοσμίου που είναι αδικημένο με τον τρόπο που «χάθηκε» το παιχνίδι. Δεν δόθηκαν πέναλτι υπέρ του Κοσμίου στο α’ και β’ ημίχρονο ενώ σε αντίθεση δόθηκαν δύο συνεχόμενα πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων. Να σημειωθεί επίσης ότι αποβλήθηκε ο προπονητής του ΠΑΟΚ Κοσμίου Σάββας Αϊβάζης.

Φάσεις και γκολ του αγώνα

1΄ Σουτ του Λυκούδη στο οριζόντιο δοκάρι

18’ Πάσα λινού σουτ Ξενάκη το 1-0.

39’ Σουτ του Τσανάκογλου στο Γ και 1-1.

49’ Αυστηρό πέναλτι το εκτελεί ο Α. Μελισσόπουλος και 1-2.

51’ Νέο πέναλτι και η αποστολή ήταν σε σωστό δρόμο. Ο Κουμουλίδης Τ. ανατράπηκε από τον Κουφιώτη το πέναλτι εκτέλεσε και πάλι ο Α. Μελισσόπουλος και 1-2.

59’ Φάουλ του Λυκούδη, κεφαλιά του Ιωάννου και 2-3.

61’ Σέντρα του Παντζαρτζή, κεφαλιά του Ιωάννου και το 3-3.

67’ Σουτ του Ξαντινίδη η μπάλα στο δοκάρι.

71’ Σέντρα του Τσανάκογλου, κεφαλιά του Ξαντινίδη (είχε 53 γκολ στο τοπικό και 9 στα μπαράζ) και το 3 – 4.

80’ Σουτ του Α. Μελισσόπουλου μπλοκάρει ο Χρανιώτης.

83’ Ανατροπή του Ξενάκη ο Τεβεκέλης έδειξε παίζετε.

90+1’ Σουτ του Ξαντινίδη Μ. άουτ.

Διαιτήτευσαν οι Τεβεκέλης, Πατσιάς και Πελετίδης από την Μακεδονία.

ΠΑΟΚ Κοσμίου: Δήμου, Ζαντίλης (85΄Μάρκου), Τσικάκης (73’ Βουδούρης), Καρασταύρου, Κουφιώτης, Γεμενετζής, Ιωάννου, Λιανός (53’ Πατζαρτζής), Σταύρου, Λυκούδης, Ξενάκης.

Αστέρας Μαγικού: Ινγκιάν, Σερωισλίδης, Κουμουλίδης (82’ Ελευθεριάδης), Νικολαΐδης, Μελισσόπουλος Μ., Κουμουλίδης Τ. (65’ Λιάπης), Αργυρίου, Δεσσύλας, Ξαντινίδης, Τσανάκογλου (86’ Αϊβαζίδης), Μελισσόπουλος Α.