paok kosmiou

Πήρε ισοπαλία «ανόδου»…

31 Μαΐου 201218:27

paok kosmiouΚατάφερε και απέσπασε την ισοπαλία μέσα στην Αλεξανδρούπολη ο ΠΑΟΚ Κοσμίου και τώρα έχει το πάνω χέρι στην υπόθεση ανόδου στη Δ’ Εθνική κατηγορία.

Αγωνιστικά το παιχνίδι ήταν καλό στο πρώτο ημίχρονο όταν και οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες για να σκοράρουν. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε φυσιολογικά με τους παίκτες να δείχνουν σημάδια κούρασης, μια και είναι πρωτόγνωρη η διαδικασία αυτή, να παίζουν κάθε τρεις ημέρες.

Φάσεις και γκολ του αγώνα

2’ Παράλληλη σέντρα του Βενετίδη Χρ. ο Καβατσικιώτης Α. με πλασέ κάνει το 1-0.

5’ Εκτέλεση κόρνερ από τον Μιχαλτσίδη, η κεφαλιά του Βενετίδη Θ. καταλήγει άουτ.

25’ Δυνατό σουτ του Παντζαρτζή, παρεμβαίνει ο Βρύζας σωτήρια και διώχνει σε κόρνερ.

27’ Σε θέση τετ – α – τετ ο Ξενάκη σούταρε ψηλά άουτ.

31’ Δυνατό σουτ του Σταύρου μπλοκάρει ο Παμπορίδης.

44’ Εκτέλεση φάουλ από τον Γεμενετζή, ο Κουφιώτης με κεφαλιά κάνει το 1-1.

45+2’ Σέντρα του Παντζαρτζή, η κεφαλιά του Ξενάκη φεύγει άουτ.

75’ Ωραίο σουτ του Λυκούδη καταλήγει λίγο άουτ.

87’ Μακρινό σουτ του Κομεσίδη με την ίδια κατάληξη.

90’ Βγαίνει μόνος του ο Καβατσικιώτης Α., ο Χρανιώτης αποκρούει στα πόδια του σε κόρνερ σωτήρια.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Φωτιάδης Αν., Πολυμενίδης και Σάββας από τις Σέρρες.

Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου: Παμπορίδης, Πετκίδης, Τερζής Β., Βενετίδης Θ., Βρύζας, Καλέτσιος, Μιχαλτσίδης, Καπανίδης (40’ λ.τ. Καβατσικιώτης Θ.), Βενετίδης Χρ. (75’ Σταγώνης), Μπίτσιος (50’ Κομεσίδης), Καβατσικιώτης Α.

ΠΑΟΚ Κοσμίου: Χρανιώτης, Ζάνταλης (15’ Ξενάκης), Κοτζαμπάσης, Καρασταύρου, Κουφιώτης, Γεμενετζής, Παντζαρτζής (70’ Καραθανάσης), Λιανός (90’ Βουδούρης), Σταύρου, Λυκούδης, Τσικάκης.