panthrax

Πιερικός – Πανθρακικός 2-2

5 Σεπτεμβρίου 201117:22

panthraxΑκόμη ένα φιλικό παιχνίδι έδωσε το απόγευμα του Σαββάτου ο Πανθρακικός αντιμετωπίζοντας στην Κατερίνη τον τοπικό Πιερικό. Το συγκρότημα του Σάββα Παντελίδη αναδείχθηκε ισόπαλο με σκορ 2-2.

Τα τέρματα για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Κουτσοσπύρος και Κωνσταντινίδης ενώ για τους φιλοξενούμενους οι Σουλτανίδης και Σίμωσης.

Η ομάδα του Πανθρακικού στην μεγαλύτερη διάρκεια της συνάντησης είχε τον έλεγχο και κατάφερε να πραγματοποιήσει μια πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στην δυνατή και αξιόμαχη ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου.

Το σκορ άνοιξε με το καλημέρα και συγκεκριμένα στο 3ο λεπτό όταν ο Χρήστος Μίνγκας πραγματοποίησε ατομική προσπάθεια από τα δεξιά δίνοντας την κατάλληλη στιγμή την πάσα στον Σουλτανίδη που με όμορφο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Συμεωνίδη.

Η αντίδραση από πλευράς γηπεδούχων ήρθε 3 λεπτά αργότερα, με τον Κουτσοσπύρο να πιάνει την δυνατή κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Περουτζίνι και να φέρνει ξανά το παιχνίδι στα ίσια. Ο Πανθρακικός προηγήθηκε εκ νέου στο 16ο λεπτό με τον Σίμωση να προλαβαίνει τους αντιπάλους και με κοντινή προβολή να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Η ισοφάριση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 85ο λεπτό όταν ο Κωνσταντινίδης νίκησε με διπλή προσπάθεια τον Ταίρη.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Συμεωνίδης, Γιαζιτζόγλου (6’ Καλαγκάνης), Χατζηζήσης (75’ Λαζαρίδης), Κωτσιόπουλος (63΄Κραγιόπουλος), Δήμου (67΄Πέτρου), Τόσκας (46΄Κωνσταντινίδης), Μπλαζέφσκι, Πέντα (70΄Κόιτς), Κουτσοσπύρος ( 60΄Θάνος), Σεχολάρι (46΄Κοντέων).

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Κουτσόπουλος (46′ Ταίρης), Μουνάφο, Μπαλού (55΄Μοσχάκης), Βαγγελόπουλος (67΄Βοσνακίδης), Λιαπάκης (75΄Ρεκλείτης), Μίνγκας (41’ Γωνιάδης), (86΄Τριανταφυλλίδης), Σαρακατσάνος, Σίμωσης (63΄Πόντσε), Σουλτανίδης (46΄Κοντογουλίδης), Στάθης (37΄Σκλιοπίδης), Χρήστου (78΄Μπουτζίκος).

*** Ο Γιάννης Στάθης και ο Χρήστος Μίνγκας αποχώρησαν τραυματίες από την συνάντηση χωρίς πάντως να υπάρχει λόγος ανησυχίας για την κατάσταση τους.