Πέντε μετάλλια ο Α.Σ. ΑμεΑ ΚΟΤΙΝΟΣ στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Στίβου

27 Ιουνίου 201808:27

Με δύο χρυσά, δύο αργυρά και ένα χάλκινο μετάλλιο, επιστρέφουν οι Πρωταθλητές του Α.Σ. ΑμεΑ «ΚΟΤΙΝΟΣ από την Αθήνα, όπου αγωνίσθηκαν για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου ΟΠΑΠ 2018 της Ε.Α.ΟΜ. ΑμεΑ, που διοργανώθηκε το Σαββατοκύριακο 22 & 23 Ιουνίου στις εγκαταστάσεις του ΟΑΚΑ (Ολυμπιακό στάδιο).

O Ευάγγελος Λυμβαίος, στην πρώτη του επίσημη συμμετοχή και μάλιστα σε πανελλήνιο πρωτάθλημα, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην Κορίνα με 5,25 μ. και το αργυρό μετάλλιο στη σφαίρα με  2,25 μ., (κατηγορία 32 U/20).

Ο Νικόλαος Παπαδόπουλος, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 1.500 μ. (κατηγορία 36), με χρόνο 9.03.42 και το χάλκινο μετάλλιο στο Ακόντιο (κατηγορία 36), με βολή στα 13.43μ.

O Φώτης Ντεφίδης, στην πρώτη του συμμετοχή σε πανελλήνιο πρωτάθλημα, κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στη σφαίρα με 5,19 μ., στην κατηγορία 35.

Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας, καθώς και στους προπονητές τους, Αλέξη Αγιαννιτόπουλο και Κώστα Πουρνάρα, που προετοίμασαν με τον καλύτερο τρόπο τα παιδιά.