kalloni-panthrakikos

“Χ” ο Πανθρακικός στη Μυτιλήνη. 3ος στη βαθμολογία της FOOTBALL LEAGUE

11 Μαρτίου 201218:50

kalloni-panthrakikosΕπεισοδιακός ήταν ο αγώνας ανάμεσα στην Καλλονή και τον Πανθρακικό στη Μυτιλήνη ο οποίος έληξε ισόπαλος 1-1

ενώ και οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγωνα με 9 παίκτες η κάθε μια.Μόλις στο 3ο λεπτό ο Ταραχούλσκι χτύπησε εκτός φάσης τον Μπαλού, ο οποίος αντέδρασε, με αποτέλεσμα να αποβληθούν και οι δύο με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ο Πανθρακικός είχε μία ελαφριά πρωτοβουλία των κινήσεων, εντούτοις η ομάδα της Λέσβου ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ και μάλιστα με ανύπαρκτο πέναλτι. Στο 41′ ο Βαγγελόπουλος ανέτρεψε εκτός περιοχής τον Μαρσέλο, όμως ο διαιτητής Βάτσιος καταλόγισε πέναλτι και δύο λεπτά αργότερα ο Λεοζίνιο ευστόχησε από την άσπρη βούλα.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, οι αριθμητικές ισορροπίες μεταβλήθηκαν όταν ο Σιλιγαρδάκης αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ στο 79′ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κοντογουλίδη (το κέρδισε ο ίδιος από τον Χατζόπουλο).

Σε ένα τόσο ισορροπημένο ματς δεν γινόταν να μην αποκατασταθούν οι αριθμητικές ισορροπίες. Ως εκ τούτου, τρία λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης, ο Μουνάφο αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Πανθρακικός (Παντελίδης): Κουτσόπουλος, Μουνάφο, Χρήστου,