kaloni-panthrakikos

Πανθρακικός – ΑΕΛ Καλλονής 1-1

27 Αυγούστου 201122:46

kaloni-panthrakikosΦιλικό παιχνίδι μεταξύ του Πανθρακικού και της ΑΕΛ Καλλονής διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο Δημοτικό Στάδιο Κομοτηνής με τις ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν αρκετά καλά τον αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν λίγο πριν την συμπλήρωση 15 λεπτών αγώνα όταν ο Τριανταφύλλου εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Κουτσόπουλου και με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Πανθρακικός μετά την συμπλήρωση του ημιώρου ανέβασε αρκετά την απόδοση, απέκτησε την κατοχή της μπάλας αλλά δεν κατάφερε να δημιουργήσει την μεγάλη φάση ώστε να απειλήσει την εστία του Πουρή.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν πιο απειλητικοί και από τα πρώτα λεπτά κατάφεραν να δημιουργήσουν τις προυποθέσεις ώστε να φτάσουν στην ισοφάριση. Ο Μίνγκας στο 51ο λεπτό είδε το σουτ του να καταλήγει μόλις άουτ ενώ 10 λεπτά αργότερα ο Σουλτανίδης στάθηκε άτυχος καθώς το πλασέ του βρήκε το δοκάρι. Η ισοφάριση ήρθε στο 62ο λεπτό όταν ο Σουλτανίδης και πάλι είδε το σουτ του να καταλήξει στο δοκάρι αλλά αυτή την φορά ο Σαρακατσάνος με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα την λήξης με φυσικό επακόλουθο οι ομάδες να μοιράζονται την ισοπαλία και τις εντυπώσεις.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος (62΄ Ταίρης), Ουέλιγκτον (26΄ Γωνιάδης), Μπαλού (75΄ Ρεκλείτης), Κοντογουλίδης (47΄ Σουλτανίδης) , Λιαπάκης (62΄ Σίμωσης), Μακρυδημήτρης (46΄ Βαγγελόπουλος), Μίνγκας, Μοσχάκης (46΄ Μουνάφο), Μπουτζίκος, Σαρακατσάνος (74΄ Βοσνακίδης), Στάθης (74΄ Σκλιοπίδης).

ΑΕΛ Καλλονής: Πουρής, Τραορέ, Καρακώστας, Γάλλας, Θυμιόπουλος, Κριπιντίρης, Σκάγλια, Μαρσελάο, Βλαστέλης, Ταραχούλσκι, Τριανταφύλλου. Αγωνίστηκαν ακόμα οι Χάλαρης, Μανούσος, Μανουσάκης, Μακρίδης,Μπρούνο, Ντόμπος, Βάλλιος.

*** Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη της αναμέτρησης τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του πρώην προέδρου του Πανθρακικού Ανδρέα Στεφανίδη.