chili2

Νίκη του Πανθρακικού επί της Χιλής

17 Αυγούστου 201121:35

chili2Το 4ο φιλικό παιχνίδι έδωσε το απόγευμα της Τετάρτης ο Πανθρακικός αντιμετωπίζοντας στο Εθνικό Στάδιο Αλεξανδρούπολης την Ν. Χιλή που συμμετέχει στον 1ο όμιλο του Περιφερειακού πρωταθλήματος.

Μετά το 2ο στάδιο προετοιμασίας που πραγματοποίησε ο Πανθρακικός στα 3-5 Πηγάδια Νάουσας, η επιστροφή στη βάση περιλαμβάνει φιλικά παιχνίδια καθώς μέσα σε 10 μέρες έχει να δώσει 4 αγώνες. Η αρχή έγινε με την Ν. Χιλή, το Σάββατο 20 Αυγούστου υπάρχει η συνάντηση με την Καβάλα (ώρα έναρξης 20:00) και ακολουθούν Εθνικός Γαζώρου και Καλλονή.

Αναφορικά με το παιχνίδι απέναντι στη Ν. Χιλή το σκορ άνοιξε στο 10ο λεπτό ο Βλάχος όταν και συνδυάστηκε όμορφα με τον Μουνάφο. Το 2-0 έγινε στο 27ο λεπτό με τον Σουλτανίδη να εκμεταλλεύεται με τον καλύτερο δυνατό σουτ την σέντρα του Σίμωση. Το 3-0 έκανε στο 38ο λεπτό ο Σουλτανίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Στάθης. ‘Ενα σκορ που παρέμεινε μέχρι την λήξη του πρώτου 45λεπτου.

Στο δεύτερο μέρος η τεχνική ηγεσία του Πανθρακικού άλλαξε σταδιακά όλη την 11αδα με αποτέλεσμα να πάρει χρόνο συμμετοχής και ο Ουέλιγκτον που πριν λίγες ώρες είχε ανακοινωθεί από την ομάδα.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 60ο λεπτό του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γεωργατζόπουλου. Ο Κοντογουλίδης λίγο αργότερα (67ο) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος, Στάθης, Σαρακατσάνος, Βαγγελόπουλος, Μπουτζίκος, Σίμωσης, Μουνάφο, Ρεκλείτης, Βλάχος, Γωνιάδης, Σουλτανίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Αποστολίδης, Βοσνακίδης, Λιαπάκης, Μοσχάκης, Μίνγκας, Κοντογουλίδης, Τριανταφυλλίδης, Χρήστου, Σκλιοπίδης, Ουέλιγκτον, Βασιλακάκης, Σειδάν, Τσέκος και Μακρυδημήτρης.

Ν. Χιλή: Τσικοβάνι, Ζάκος, Μπιλιλής, Μπάτζιος, Τσαπάνης, Παπαγεωργίου, Αντωνιάδης, Φλώρος, Καπανίκας, Ελλενίδης, Κεσάτης.  Επίσης αγωνίστηκαν οι Γεωργατζόπουλος, Πυλούδης, Καραγιάννης, Παρασκευάς, Κουλέλης.