panthrakikoss

Ευρεία νίκη του Πανθρακικού στο 3ο φιλικό

10 Αυγούστου 201122:44

panthrakikossΑποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανθρακικός νίκησε με 5-1 τον Οδυσσέα Αναγέννησης στο 3ο φιλικό παιχνίδι που έδωσε στα 3-5 Πηγάδια Νάουσας.

Μια συνάντηση που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο όπου πραγματοποιεί την προετοιμασία του ο Πανθρακικός αλλά και ο Οδυσσέας Αναγέννησης που αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Football League 2.

Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν 1-0 για τον Οδυσσέα Αναγέννησης με τέρμα που σημείωσε ο Πιπιλίγκας στο 18ο λεπτό της συνάντησης. Στο δεύτερο ημίχρονο το συγκρότημα του Σάββα Παντελίδη έγινε πιο αποτελεσματικό και κατάφερε να σκοράρει 5 φορές με σκόρερ τους Σίμωση και Σουλτανίδη.

Ο Νίκος Σουλτανίδης ισοφάρισε στο 54ο λεπτό για να δώσει το προβάδισμα ο Σίμωσης στο 63ο λεπτό. Στο 74ο λεπτό ο Σίμωσης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-1 για να αυξήσει τον δείκτη του σκορ ο Σουλτανίδης στο 84ο λεπτό. Δυο λεπτά αργότερα και πάλι ο Γιάννης Σίμωσης διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Ταίρης, Μπουτζίκος, Βαγγελόπουλος, Σαρακατσάνος, Βλάχος, Λιαπάκης, Μοσχάκης, Ουέλιγκτον, Μίνγκας, Αλκιβιάδου (υπό δοκιμή Κύπριος ποδοσφαιριστής), Κοντογουλίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Αποστολίδης, Βλάχος, Σαρακατσάνος, Βαγγελόπουλος, Χρήστου, Μάμιτς (υπό δοκιμή Κροάτης ποδοσφαιριστής), Ρεκλείτης, Μουνάφο, Γωνιάδης, Σουλτανίδης, Σίμωσης.

Η ομάδα του Πανθρακικού επιστρέφει από το αθλητικό κέντρο στην Κομοτηνή στις 13 Αυγούστου.