panthrakikos-kallithea2

Νίκη για τον Πανθρακικό

20 Νοεμβρίου 201111:27

panthrakikos-kallithea2Νίκη με σκορ 3-0 πήρε ο Πανθρακικός κερδίζοντας την ομάδα της Καλλιθέας για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

Όλα τα γκολ για την ομάδα του Σάββα Παντελίδη σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο όταν και οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική τους υπεροχή αλλά και την ανωτερότητα τους.

Ο Πανθρακικός αγωνίστηκε με 2 αλλαγές σε σχέση με την αναμέτρηση της προηγούμενης αγωνιστικής απέναντι στην Παναχαική. Ο Δημήτρης Σκλιοπίδης πήρε την θέση του Γιάννη Χρήστου στο αριστερό άκρο της άμυνας και ο Γιάννης Σίμωσης την θέση του Μανώλη Λιαπάκη σε μια προσπάθεια να γίνει πιο επιθετικό το σχήμα.

Στο 3ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν την πρώτη τους μεγάλη στιγμή με τον Σίμωση να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από ευνοϊκή θέση ενώ στο ημίωρο ο Σαρακατσάνος από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα άουτ ενώ στο 35ο λεπτό κοντινή κεφαλιά του Σίμωση πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 36ο λεπτό της συνάντησης ο Ρουσάκης αντίκρισε την 2η κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή της συνάντησης, Τεβεκέλη, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους με 10 ποδοσφαιριστές.

Η αριθμητική υπεροχή φάνηκε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο και έτσι ο Μανώλης Λιαπάκης στο 68ο λεπτό με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 80ο λεπτό ο Κοντογουλίδης με όμορφο πλασέ έστειλε για 2η φορά την μπάλα στα δίχτυα, είχε προηγηθεί εξαιρετική ενέργεια του Μπαικαρά. Το τελικό 3-0 σημείωσε ο Σαρακατσάνος στο 89ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Ουέλιγκτον.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος, Στάθης, Σκλιοπίδης, Σαρακατσάνος, Μακρυδημήτρης, Μουνάφο, Μπαλού (37΄ Λιαπάκης), Μίνγκας, Μπαϊκαρά (81΄ Ουέλιγκτον) , Κοντογουλίδης, Σίμωσης (46΄ Σουλτανίδης).

Καλλιθέα: Τακίδης, Πρίπου, Κατσίκης, Καλτσάς, Μιχαλόπουλος (46΄ Ηρακλής) , Πλατέλας (82΄ Ντακόλ) , Αρκούδας, Αρβανίτης, Σταύρου (81΄ Βιδάλης) Ρουσάκης, Μαρουκάκης.