panthrax

Ήττα Πανθρακικού από την Αναγέννηση Δερύνειας

5 Αυγούστου 201123:10

panthraxΤην ήττα γνώρισε ο Πανθρακικός στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι, που έδωσε το πρωί της Παρασκευής με αντίπαλο την Αναγέννηση Δερύνειας στο αθλητικό κέντρο όπου πραγματοποιεί προετοιμασία. Οι ¨Πράσινοι¨ ηττήθηκαν με 1-0, ωστόσο ο Σάββας Παντελίδης έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα ενώ και αυτό το φιλικό λειτούργησε ως ξεμούδιασμα από το δύσκολο πρόγραμμα προετοιμασίας που ακολουθούν οι ποδοσφαιριστές.

Στην ανακοίνωση που εξέδωσε η ΠΑΕ Πανθρακικός αναφέρεται πως: «όπως σε όλα τα παιχνίδια προετοιμασίας έτσι και σε αυτό η τεχνική ηγεσία είχε την ευκαιρία να βγάλει τα δικά της συμπεράσματα για την μέχρι τώρα πορεία της προετοιμασίας αλλά και το δέσιμο που υπάρχει ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές. Κοινό χαρακτηριστικό των αγώνων απέναντι σε Νέα Σαλαμίνα και Αναγέννηση Δερύνειας ήταν ότι ο Σάββας Παντελίδης μοίρασε το χρόνο συμμετοχής σε όλους τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές με τους Βαγγέλη Κοντογουλίδη και Γιάννη Χρήστου να πραγματοποιούν το ανεπίσημο ντεμπούτο τους με την φανέλα του Πανθρακικού».

Στο πρώτο ημίχρονο, οι Κύπριοι έδειξαν καλύτερο αγωνιστικό πρόσωπο και κατάφεραν να πετύχουν τέρμα με τον Τόφα στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο δεύτερο μέρος ο Πανθρακικός ανέβασε την απόδοση του, έχασε ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο τέρμα.

Πανθρακικός, Κουτσόπουλος, Βλάχος, Βοσνακίδης, Τάλις, Μπουτζίκος, Μοσχάκης, Γωνιάδης, Ρεκλείτης, Λιαπάκης, Μίνγκας και Κοντογουλίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Ταίρης, Αποστολίδης, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Βαγγελόπουλος, Μουνάφο, Σίμωσης, Σουλτανίδης, Τριανταφυλλίδης και Έβερτον (υπό δοκιμή Βραζιλιάνος).

Αναγέννηση Δερύνειας: Βράνιτς, Γκονζάλες, Βίραγκ, Γιαννακού, Γόγολος, Πινδώνης, Άλβιζ, Κυριάκου, Σιμούνοβιτς, Τόφας και Κ.Ηλία. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Δημοσθένους και Αποστόλου.