panthrakikos-panserraikos

Γκολ και θέαμα από τον Πανθρακικό

9 Οκτωβρίου 201111:56

panthrakikos-panserraikosΝίκη με σκορ 4-2 σημείωσε ο Πανθρακικός αντιμετωπίζοντας στο Δημοτικό Στάδιο Κομοτηνής τον Πανσερραικό.

Το συγκρότημα του Σάββα Παντελίδη στην μεγαλύτερη διάρκεια της συνάντησης είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να πετύχει 4 τέρματα απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο. Μπορεί ο Πανθρακικός να μην ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι καθώς βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ αλλά βρήκε τις δυνάμεις να αντιδράσει και να δώσει στους φιλάθλους της ομάδας την ικανοποίηση μιας ακόμη πολύ καλή εμφάνισης.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 22ο λεπτό της συνάντησης με τον Γκόμεζ να πραγματοποιεί την σέντρα από τα δεξιά και τον Γκουέι με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής να νικάει τον Ταίρη. Η αντίδραση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 31ο λεπτό με τον Σκλιοπίδη να βγάζει την σέντρα και τον Σίμωση με αριστερό σουτ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γουμάγια.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μίνγκας έβαλε την ομάδα του μπροστά με πλασέ στο 49ο λεπτό (η μπάλα βρήκε τα 2 δοκάρια και στην συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα). Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με δράστη τον Γκουέι στο 57ο λεπτό δίνοντας έτσι εκ νέου συγκίνηση στην αναμέτρηση.

Τελικά ο Πανθρακικός πήρε την νίκη με τέρματα των Μίνγκα (76ο λεπτό) και Μακρυδημήτρη (81ο λεπτό). Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή της συνάντησης κ. Κυριαζίδη βρήκε τους Κομοτηναίους φιλάθλους του Πανθρακικού να αποθεώνουν τεχνική ηγεσία και ποδοσφαιριστές.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Πανθρακικός: Ταίρης, Σκλιοπίδης, Χρήστου, Βαγγελόπουλος, Μακρυδημήτρης, Λιαπάκης, Ρεκλείτης, Μίνγκας, Μπαικαρά, Σίμωσης και Κοντογουλίδης. Αγωνίστηκαν ακόμη οι Σικαλιάς, Βλάχος, Γωνιάδης, Μοσχάκης, Ουέλιγκτον, Σαρακατσάνος και Πόνσε.

Πανσερραικός: Γουμάγιας, Περπερίδης Σαλαμαστράκης, Παντελιάδης, Ντιόγκο, Γκόμεζ, Ορφανός, Ντα Κόστα, Σουάρες, Γκουέι και Μιλένκοβιτς. Αγωνίστηκαν ακόμη οι Κοτσαβασίλης, Βρούτσινα, Βούτσινα, Στεφανίδης, Κυριακίδης, Παιζάνος, Κοντός, Τριανταφύλλου.