Βυζάντιο – Πανθρακικός 2-2

1 Σεπτεμβρίου 201423:04

Το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος αντιμετώπισε σε φιλικό παιχνίδι ο Πανθρακικός με τον Άκη Μάντζιο να δίνει χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που δεν είχαν αγωνίστηκαν απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα ή πήραν λίγο χρόνο συμμετοχής αλλά και σε ποδοσφαιριστές από την ομάδα Νέων.

Οι ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2 με την ομάδα του Άκη Μάντζιου να προηγείται 2 φορές αλλά τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν ισάριθμες φορές. Ο Αράμπα στο 35ο λεπτό άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι για να ισοφαρίσει δυο λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Μαρκόπουλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τριανταφυλλάκος έδωσε προσωρινά το προβάδισμα στην ομάδα του για να ισοφαρίσει ο Σαουλίδης στο 62ο λεπτό.

Ο Πανθρακικός ξεκίνησε τον αγώνα με τους Πασχαλάκη, Ζδράβο, Φραγκούλη, Χασομέρη, Τσουμάνη, Καθάριο, Τριανταφυλλάκο, Λαδάκη, Κάσες, Λίτσκα και Αράμπα.