Συμμετοχή του Π.Σ.Κ “ΘΡΑΚΑ ΙΠΠΕΑ” στoν αγώνα ποδηλασίας δρόμου με την ονομασία Γύρος Πικρολίμνης

15 Απριλίου 201407:00

Την Κυριακή 13/04/2014 ο Π.Σ.Κ. “ΘΡΑΚΑΣ ΙΠΠΕΑΣ” συμμετείχε στον ποδηλατικό αγώνα δρόμου στην περιοχή πικρολίμνης. Ο αγώνας περιελάμβανε τρείς γύρους της λίμνης συνολικού μήκους 75χλμ.

Η παρουσία της Κομοτηνής ήταν έντονη αφού η συμμετοχή μας περιελάμβανε 14 αθλητές που κάλυπταν όλες τις κατηγορίες από παίδες μέχρι κατηγορία master. Οι συνολικές συμμετοχές άγγιξαν τις 220 .

Επίσης οι διακρίσεις για τον σύλλογο ήταν εξαιρετικές αφού στις  κατηγορίες παίδων , εφήβων , 40+ οι αθλητές μας ήταν μέσα στην εξάδα.

Η πιο σημαντική διάκριση ήταν η κατάκτηση της τρίτης θέσης στην κατηγορία γυναικών με την Γαραγάνη Βάσω. Παρόλο που ξεκίνησε να ασχολείται με την αθλητική ποδηλασία μόλις 6 μήνες κατέκτησε την τρίτη θέση.Η επιμονή και η πίστη της την έφεραν σε εξαιρετική θέση στην τελική κατάταξη ξεπερνώντας και πολλούς άντρες. Τ